Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 8:34

Trzy ćwiczenia oddechowe, które warto praktykować w pracyW chwili obecnej wszyscy zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie siedzącego trybu życia może prowadzić do wielu chorób i przedwczesnej śmierci.

Osoby wykonujące typowe prace przy biurku są narażone na większą ilość dziennego łącznego czasu siedzenia, co wiąże się z większym ryzykiem ogólnej zachorowalności.

Długotrwałe siedzenie, które staje się nawykiem, nie jest zdrowe dla serca i ciała, a na dłuższą metę może mieć ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia.

Nie tylko siedzenie przez cały dzień jest szkodliwe, ale stanie może rzeczywiście zapewnić korzyści zdrowotne, takie jak zmniejszenie ryzyka przybrania na wadze, zmniejszenie ryzyka chorób serca, zmniejszenie ryzyka cukrzycy typu 2, zmniejszenie ryzyka raka i zmniejszenie przewlekłego bólu pleców.

Stanie może również pomóc w utrzymaniu dobrego nastroju przez cały dzień, a także zwiększyć produktywność przy jednoczesnej pracy mięśni.

Jeśli podejmujesz świadomy wysiłek, możesz zwiększyć ilość stania, które robisz podczas pracy. Oto 24 ćwiczenia biurowe, które możesz mieć na uwadze, gdy jesteś w pracy, aby pomóc zachować zdrowie i odeprzeć choroby przewlekłe.

Ćwiczenie na biurku: Ćwiczenia oddechowe

Wykonywanie ćwiczeń oddechowych może pomóc szybko rozładować stres i osiągnąć poczucie spokoju. Jeśli jesteś w stanie ćwiczyć świadome oddychanie, możesz lepiej zrelaksować się w ciągu dnia.

Ponieważ oddychanie jest czymś, co jesteś w stanie kontrolować i regulować, jest to świetne narzędzie, które pomoże ci osiągnąć jasny stan umysłu.

1. Stymuluj oddech

The Stimulating Breath jest zmodyfikowaną wersją jogicznych technik oddechowych. Pomaga ona zwiększyć energię i poczucie czujności.

Aby wykonać to ćwiczenie, wdychaj i wydychaj szybko przez nos z zamkniętymi ustami. Oddychaj równo, ale krótko. Staraj się wykonać trzy cykle wdechowe i wydechowe w każdej sekundzie i oddychać normalnie po każdym cyklu.

Zacznij to ćwiczenie od wykonania zaledwie 15 sekund stymulowanego oddychania. Możesz zwiększyć swój czas z ćwiczeniem nawet do jednej minuty. Pomoże ci to poczuć się orzeźwiony, podobnie jak poczucie świadomości, które masz po dobrym treningu. Spróbuj tego ćwiczenia oddechowego, jeśli zaczynasz mieć problemy z oddychaniem i czujesz się senny i potrzebujesz szybkiego sposobu na zwiększenie swojej energii.

2. Ćwiczenie oddechowe 4-7-8

Ćwiczenie oddechowe 4-7-8 jest prostym i szybkim ćwiczeniem, które może być wykonane w dowolnym miejscu. Po prostu usiądź z wyprostowanymi plecami. Końcówkę języka umieść pod dachem ust i trzymaj ją tam przez cały czas trwania ćwiczenia.

Wydychaj całkowicie przez usta i wokół języka. Następnie zamknij usta i spokojnie wdychaj przez nos przez cztery sekundy, a następnie przytrzymaj przez siedem sekund. Wydychaj przez usta do ośmiu sekund. Powtórz ten proces trzy razy, abyś wziął w sumie cztery oddechy.

Podczas tego ćwiczenia upewnij się, że wdychasz spokojnie przez nos i głośno wydychasz przez usta oraz że cały czas trzymasz czubek języka na dachu ust. Upewnij się, że utrzymujesz proporcje 4-7-8 przez cały czas trwania ćwiczenia.

Ta technika w naturalny sposób uspokaja układ nerwowy. W przeciwieństwie do leków, które z czasem mogą stracić swoją skuteczność, to ćwiczenie oddechowe staje się tym skuteczniejsze, im więcej się go wykonuje. Technika ta może być bardzo użytecznym narzędziem do zmniejszania niepokoju. Stosuj ją, gdy czujesz się zestresowany, a nawet aby pomóc Ci zasnąć.

3. Liczenie oddechów

Ta prosta technika oddechowa jest często stosowana w praktyce Zen. Aby to zrobić, usiądź z wyprostowanym kręgosłupem i głową lekko pochyloną do przodu. Zamknij oczy i oddychaj naturalnie.

Aby rozpocząć tę technikę oddychania, powiedz sobie "jeden" podczas wydechu. Następnie, powiedz "dwa" podczas następnego wydechu. Rób to dalej, aż dojdziesz do pięciu. Zacznij nowy cykl i policz jeszcze raz do pięciu. Powtarzajcie to przez 10 minut.