Najnowsze wiadomości

24 września 2023 9:03

Ból pleców a dobrze dobrane krzesło biuroweZmorą pracowników biurowych są bóle pleców. Dotyczą one praktycznie wszystkich, którzy pracują, wykorzystując źle dobrane krzesła biurowe. Dlatego tak ważne jest, aby w każdym biurze znalazł się fotel biurowy ergonomiczny, który zapewni komfort pracy, zniweluje odczuwane dolegliwości bólowe, a tym samym przełoży się na wydajność. Jaki powinien być fotel biurowy ergonomiczny? Krzesło komputerowe ergonomiczne powinno charakteryzować się określonymi cechami. Spróbujemy je nieco przybliżyć, wskazując na to, co ma naprawdę duże znaczenie dla zdrowia naszych pleców.

Podparcie pleców

Wybierając fotel do komputera, należy zwrócić uwagę na to, jak podpiera on plecy. Najlepsze są to modele, które zapewniają podparcie kręgosłupa na możliwie ich największej powierzchni. Podparcie całego kręgosłupa sprawia, że znacznie mniej męczy się on wówczas, gdy siedzimy, co skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Przekłada się to także na mniejsze ryzyko ewentualnych urazów. Jeśli oparcie kończy się zagłówkiem zapewniającym podparcie również dla karku, mamy fotel niemalże idealny.

Odpowiednie siedzisko

Ergonomiczny fotel biurowy to nie tylko kwestia właściwego podparcia pleców. Istotne znaczenie ma również siedzisko. Powinno ono mieć zaokrąglony przód. Wówczas nie należy obawiać się tego, że dojdzie do nadmiernego ucisku na naczynia krwionośne, które znajdują się pod kolanami. To właśnie z tego powodu należy zwrócić uwagę także na głębokość siedziska. Mnóstwo foteli menadżerskich, które naprawdę dobrze wyglądają jest właśnie za głębokich. Taki fotel to pierwszy krok do poważnych problemów z kręgosłupem. Aby bowiem na takim fotelu było nam względnie wygodnie, siedzimy na samym brzegu siedziska. W efekcie plecy są w ogóle nie podparte, co prędzej czy później doprowadzi do poważnych dolegliwości bólowych.

Możliwość regulacji

Ergonomiczny fotel biurowy to taki, który można jak najbardziej dopasować do użytkownika. W związku z tym musi on mieć możliwość regulacji oparcia, wysokości, a także położenia podłokietników. W najlepszych fotelach biurowych regulować można także:głębokość siedziska;kąt pochylenia oparcia;wysokość oparcia.Im lepiej fotel dopasowany do użytkownika, tym mniejsze ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych kręgosłupa i karku.

Gdzie kupić ergonomiczny fotel biurowy?

Z zakupem ergonomicznego fotela biurowego nie ma obecnie najmniejszego problemu. Nie brakuje sklepów oferujących fotele biurowe renomowanych producentów, którzy dużą uwagę przywiązują do tego, aby fotel nie odbijał się negatywnie na kondycji kręgosłupa. Co ważne, dzisiaj taki fotel biurowy kupić można również za pośrednictwem Internetu. Wiele sklepów prowadzi bowiem sprzedaż internetową, co sprawia, że aby zakupić fotel, nie trzeba nawet na chwilę wychodzić z domu. Opisy poszczególnych modeli są przy tym tak dokładne, że bez trudu uda się znaleźć fotel dopasowany do własnych oczekiwań. Fotel biurowy to coś, na czym na pewno nie warto oszczędzać. Im jest lepszy, tym w lepszej formie uda się nam utrzymać kręgosłup.