Najnowsze wiadomości

24 września 2023 7:56

Przewodnik po każdym typie biurka do pracy siedzącejZdecydowanie, że chcesz spróbować biurka do siedzenia jest doskonałym początkiem zdrowszego życia zawodowego - ale to dopiero początek. Mając do wyboru setki modeli, jak znaleźć odpowiednie biurko do pracy siedzącej?

Wybór siedzenia lub stania do pracy może zmienić nasze samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Ten prosty ruch aktywizuje mięśnie i podnosi tętno, które w ciągu dnia pracy może zsumować i nie tylko spalić kilka dodatkowych kalorii, ale co ważniejsze, pomóc pobudzić umysł, pozwalając na lepszą koncentrację, pewność siebie i kreatywność.

To jest nasz krótki przewodnik po różnych typach biurka do pracy siedzącej.

Podesty stacjonarne
Podesty stojące przeznaczone są do umieszczania na istniejących blatach roboczych w celu zapewnienia regulowanej powierzchni, która może być stosowana zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Jest to praktyczne, tańsze rozwiązanie, które oznacza, że nie trzeba pozbywać się istniejącego biurka lub wydawać dużo pieniędzy na pełnowymiarowe biurko do pracy w pozycji stojącej.

Platformy Sit-stand są popularne w biurach domowych - szczególnie mniejsze, bardziej opływowe modele, takie jak DeskRite 100, Ergotron WorkFit, czy VARIDESK Pro 30.

Jeśli masz dużo sprzętu - czy to dwa monitory, czy dodatkowy laptop lub tablet, który lubisz mieć w pobliżu podczas pracy, zalecamy zainwestowanie w większą platformę, taką jak VARIDESK Exec 40, lub nieco tańszy VARIDESK Pro Plus 48.

Platformy stojące do siedzenia są dostępne w różnych stylach, w tym:

Portable

Większość podestów do pracy siedzącej jest zbyt ciężka, aby można ją było łatwo przenieść z biurka na biurko. W 2018 roku opracowaliśmy nową koncepcję platformy typu sit-stand o nazwie Opløft. We współpracy z kilkoma jasnymi, młodymi duńskimi projektantami, opracowaliśmy platformę, która była mocna, a jednocześnie na tyle cienka i lekka, że można ją było łatwo przechowywać i przenosić pomiędzy różnymi pomieszczeniami lub biurkami. Opløft jest idealnym rozwiązaniem dla domowego biura lub gorącego biurka.

Cascade

Jeśli Twoje zadania robocze wymagają użycia papierów referencyjnych i dokumentów, możesz wypróbować kaskadowy styl biurka typu sit-stand, jak seria stanowisk pracy Sit-stand firmy Fellowes Lotus™, które posiadają pochylony panel tylny pomiędzy górnym i dolnym szczeblem, co pozwala na odpoczynek dokumentów i książek w tym miejscu dla zwiększenia produktywności.

Biurka do pracy siedzącej z regulacją ręczną
Jeśli chcesz, aby całe Twoje biurko miało regulację wysokości, możesz zdecydować się na pełnowymiarowe biurko do pracy siedzącej, które jest wyposażone w różne mechanizmy: ręczny i elektryczny. Biurka z ręczną korbą, podobnie jak DeskRite 200, wyposażone są w korbę z uchwytem, która umożliwia przesuwanie powierzchni w górę i w dół na dowolną wysokość. Daje to wszystkie zalety biurka do pracy siedzącej w pełnym wymiarze, ale za niższą cenę. Wybieraj spośród szerokiej gamy inteligentnych wykończeń drewna i utrzymuj swój blat w czystości dzięki wbudowanemu systemowi zarządzania okablowaniem.

Biurka elektryczne do pracy siedzącej
Wysiłek związany z dostosowaniem stanowiska pracy można w pełni wyeliminować dzięki elektrycznemu biurku sit-stand, takiemu jak wysokiej jakości DeskRite 500. Po naciśnięciu przycisku możesz spokojnie i płynnie wznosić się lub opuszczać na żądaną wysokość. Akcesoria takie jak przełącznik Linak Wellness można dodać do liczenia kalorii i ustawić timery przypominające o wstawaniu.

Biurka do pracy siedzącej w narożnikach
Jeśli pracujesz z małą lub dziwnie ukształtowaną przestrzenią, biurko narożne, takie jak VARIDESK Cube Corner 36, może wpasować się w narożniki pomieszczenia, aby pomóc w wykorzystaniu w inny sposób zmarnowanej przestrzeni. Ukształtowane biurka mogą również pomóc w zapewnieniu ergonomii i wydajności pracy. Wypróbuj DeskRite 500 Right Stance lub DeskRite 500 Left Stance, jeśli często przechodzisz między pisaniem na maszynie a pisaniem odręcznym - kącik pozwala usiąść pod kątem, dzięki czemu możesz wygodnie obracać się między tymi dwoma zadaniami.

Biurka do pracy siedzącej w systemie ławek
Jeśli kupujesz dla całego swojego biura, system ławkowy jest najbardziej efektywnym rozwiązaniem. System ławek stacjonarnych DeskRite Evolve utrzymuje czystość, kompaktowość i stylowy wygląd powierzchni oraz pozwala na dostosowanie biura do własnych preferencji. Powierzchnie mają wspólną ramę, ale działają indywidualnie, więc personel może wybrać, czy chce usiąść, czy stanąć, kiedy tylko chce.

Jeśli nie masz miejsca na pełnowymiarowe biurko lub podest, możesz skorzystać z wielu mniejszych rozwiązań typu sit-stand. Biurko przenośne o regulowanej wysokości można łatwo przemieszczać na kółkach - w biurze, laboratorium, klinice lub w domu. Obsługuje laptopa na wysokości stojącej, z kilkoma możliwościami regulacji nachylenia i składa się w celu łatwego przechowywania, gdy nie jest potrzebny.

Podobnego doświadczenia dostarcza Tablica Czytelnicza Mukava. Regulowana powierzchnia jest wystarczająco duża dla tabletu lub laptopa i może być dostosowana do wzrostu w pozycji stojącej - lub może działać jako prosty stół do czytania na wysokości siedzącej.

Platforma robocza Easy Glide Sit-Stand Work Platform to ramię monitora z platformą dla klawiatury i myszy, dzięki czemu możesz stać w miejscu pracy przez krótki czas. Jest to idealne rozwiązanie dla przestrzeni wspólnych i do pracy zespołowej.

Swoje biuro wyposażysz na https://alibiuro.pl/