Najnowsze wiadomości

23 kwietnia 2024 3:52

Rodzaje podstawek do laptopa i dlaczego warto je używać?Laptopy to urządzenia, które cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Są mobilne, chętnie korzystają z nich nie tylko osoby, które często podróżują w celach służbowych. Z laptopa chętnie korzystamy także w domu. Dzięki niemu możemy przejrzeć najświeższe wiadomości z kraju i świata czy obejrzeć film nawet nie wstając z łóżka. Korzystanie z laptopa ma wiele zalet. Minusem tych urządzeń jest jednak to, że z czasem zaczynają się przegrzewać. Ich układ chłodzący przestaje sobie radzić z odprowadzaniem ciepła. Taka sytuacja grozi poważną awarią laptopa, na szczęście można temu zapobiec.

Aby korzystanie z laptopa było komfortowe

Problemów z przegrzewaniem się laptopa można uniknąć inwestując w zakup specjalnej podstawki. Podstawka pod laptopa nie tylko zapobiega jego przegrzewaniu się, ale też znacznie zwiększa komfort korzystania z tego urządzenia. Zdecydowana większość podstawek, które obecnie dostępne są w sprzedaży umożliwia regulowanie wysokości. Dzięki temu po kilku godzinach pracy czy oglądania filmu na laptopie nie będziemy narzekać na ból szyi i karku. 

Na co zwrócić uwagę na zakupach?

Możliwości regulacji wysokości i kąta nachylenia podstawki pod laptopa to nie jedyne szczegóły, na które powinniśmy zwrócić uwagę na zakupach. Rolą podstawki jest przede wszystkim chłodzenie laptopa. Większość modeli wyposażone jest więc w wentylatory. Na zakupach musimy więc zwrócić uwagę na poziom emitowanego przez nie hałasu. Podstawki pod laptopy w niższej cenie mają często wentylatory pracujące stosunkowo głośno. Hałas, który czyni wentylator może przeszkadzać zarówno w pracy, jak i w trakcie oglądania filmów. Podstawki droższe mają cichsze wentylatory. Jeśli trochę poszukamy, to uda nam się kupić podstawkę za około 50 zł, której jakość będzie stosunkowo dobra jak na tę cenę. Wybieramy podstawkę pod laptopa Regulowany kąt nachylenia i niski poziom emitowanego hałasu to nie jedyne parametry dobrej podstawki pod laptopa.

Na rynku dostępne są podstawki w różnych przedziałach cenowych. Te z trochę wyższej półki są wyposażone w port USB. Dzięki temu ładowanie odbywa się sprawnie i szybko bez konieczności stosowania dodatkowego źródła zasilania. W różnych modelach podstawek producenci umieszczają wentylatory w różnych miejscach. Dobra podkładka to taka, której wentylatory umieszczono w takich miejscach, w których wypływający z niej strumień powietrza nie pokryje się ze strumieniem, który wychodzi z laptopa. Producenci podstawek pod laptopy oferują nam te akcesoria wykonane z bardzo różnych materiałów.

Dużą popularnością cieszą się podstawki wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. W sprzedaży są między innymi podstawki wykonane z transparentnego tworzywa. Wentylatory w przezroczystych podstawkach często są podświetlane. Podstawki mogą być wykonane także z plastiku i aluminium. Podstawka pod laptop to bardzo przydatny, zapobiegający przegrzewaniu się urządzenia gadżet. Dodatkowo podstawka podnosi komfort korzystania z laptopa. Podstawki dostępne są w różnych wymiarach.