Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 18:03

Rodzaje drukarek do biuraDrukarki to urządzenia, które wykorzystywane są w bardzo wielu miejscach. Na pewno drukarka należy do sprzętów przydatnych w każdym biurze. Współczesne drukarki bardzo mocno się zmieniły. Do wyboru mamy obecnie nie tylko stosunkowo duże drukarki laserowe i atramentowe, ale także zdecydowanie od nich mniejsze drukarki przenośne. Te ostatnie są urządzeniami bardzo mobilnymi, można wykorzystywać je do drukowania dokumentów także poza biurem.

Dla kogo przenośna drukarka?

Drukarka przenośna to urządzenie, które bardzo może się przydać osobom, które muszą drukować dokumenty, ale swoją pracę wykonują poza biurem. W kryzysowej sytuacji taka przenośna drukarka oddaje nieocenione usługi. Wśród drukarek przenośnych wyróżnić można nie tylko takie do drukowania dokumentów. Są wśród nich także drukarki sublimacyjne przeznaczone do drukowania zdjęć. Te ostatnie wykorzystywane są bardzo często przez fotografów, którzy specjalizują się w fotografii ślubnej.

Czytaj również: Kserokopiarka - jaką wybrać do biura?

Różne rodzaje drukarek przenośnych

Na rynku do wyboru są różne modele drukarek przenośnych. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim możliwościami wykorzystania. Jedne będą drukowały szybciej, inne wolniej. Do wyboru są także drukarki przenośne różniące się między sobą wagą. Osoby, które interesuje zakup przenośnej drukarki mają do wyboru:

  • Drukarkę przenośną atramentową. Drukarki te wyróżniają się bardzo atrakcyjną cenę. Jakość wydruków jest jednak średnia.
  • Drukarki mobilne termiczne. W drukarkach tych konieczne jest stosowanie specjalnego papieru termicznego. Ciepło i wysoka temperatura sprawiają, że barwnik nanoszony jest na papier;
  • Drukarki przenośne laserowe. Działają na takiej samej zasadzie, jak stacjonarne drukarki laserowe. Oznacza to, że ich elementem jest toner. Wadą tych drukarek dla wielu osób może okazać się ich wysoka cena. Za wysoką ceną podąża jednak wysoka jakość wydruków. W sprzedaży są także przenośne drukarki atramentowo-termiczne. Łączą one cechy charakterystyczne dla drukarek atramentowych i termicznych. W porównaniu jednak z mobilnymi drukarkami atramentowymi zapewniają o wiele lepszą jakość wydruku.

Format i szybkość drukowania

Wybierając przenośną drukarkę warto kierować się nie tylko jej ceną, ale także formatem i szybkością drukowania. Jeśli chodzi o format papieru, to w wielu modelach przenośnych drukarek można stosować papier o standardowym formacie A4. W przenośnych drukarkach fotograficznych może być stosowany papier o rozmiarach 10 x 15 cm. Obecnie nie ma przenośnych drukarek, w których można stosować papier w większym formacie. Jeśli chodzi o szybkość drukowania, to czarno-białe drukarki przenośne drukują maksymalnie kilkanaście kartek na minutę. Drukarki kolorowe drukują ze zbliżoną, jednak trochę niższą prędkością. Rozwiązaniem, które bardzo dobrze sprawdza się w przenośnych drukarkach jest bluetooth. Drukarki przenośne zapewniają wysoką jakość wydruków. To urządzenia, które w małym biurze sprawdzają się równie dobrze, jak stacjonarne drukarki laserowe czy atramentowe.