Najnowsze wiadomości

24 września 2023 8:47

Dlaczego warto używać podnóżka pod biurko?Wyposażenie biura w odpowiednie materiały biurowe jest oczywiście bardzo ważne, ale nie mniej ważne jest zakupienie odpowiednich mebli. Zakup odpowiednich mebli do biura to nie tylko kwestia bardziej efektywnej pracy. Od tego, jakie meble znajdą się na wyposażeniu biura zależy czy zatrudnione w nim osoby będą cierpiały na różnego rodzaju choroby. Pracownikom biurowym szczególnie często zagrażają schorzenia kręgosłupa. Tych chorób można uniknąć wybierając odpowiedni fotel biurowy oraz podnóżek.

Zalety podnóżka pod biurko

W czasie pracy wykonywanej w pozycji siedzącej całe stopy powinny opierać się na podłodze. W przypadku osób, które są niskiego czy bardzo niskiego wzrostu zajęcie takiej pozycji może okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Podnóżek pod biurko jest wtedy rozwiązaniem idealnym. Dzięki niemu każda osoba może opierać stopy na podłodze, w efekcie działające na kręgosłup obciążenia będą zdecydowanie mniejsze. Za sprawą podnóżka pod biurko można zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby żylakowej oraz dolegliwościom kręgosłupa.

Jaki podnóżek wybrać?

Obecnie w sprzedaży dostępne są bardzo różne modele podnóżków pod biurko. Dużą grupę stanowią proste, wykonane bardzo solidnie podnóżki ergonomiczne. Ich zaletą jest między innymi to, że mają one stosunkowo szeroki zakres możliwości regulacji kąta nachylenia. Dobry podnóżek pod biurko powinien być pokryty nie śliskim materiałem. Szorstki materiał pokrywający ergonomiczny podnóżek zapobiegnie zsuwania się z niego stóp. Ustawiony na podłodze podnóżek nie powinien się po niej przesuwać. Dlatego też wielu producentów podnóżków wyposaża jest w wykonane z gumy nóżki.

Ergonomiczne podnóżki pod biurko dostępne są w różnych wymiarach. Większość z nich ma stosunkowo nieduże wymiary, można je z łatwością przenieść w inne miejsce. W sprzedaży są nie tylko proste modele podnóżków, ale także takie bardziej zaawansowane. Te ostatnie mogą być elektryczne. W elektrycznych podnóżkach producenci stosują bardzo różne funkcje. W zależności od potrzeb powierzchnia podnóżka może być chłodzona lub wręcz przeciwnie – może być podgrzewana. W niektórych modelach elektrycznych podnóżków dodatkowo jest jeszcze funkcja masażu stóp.

Oczywiście z podnóżka z funkcją masażu korzysta się po wcześniejszym zdjęciu obuwia. Gdzie kupić podnóżek?Podnóżki pod biurko stają się coraz bardziej popularne. Ich sprzedaż oferują między innymi dobrze zaopatrzone sklepy z artykułami biurowymi. Sprzedaż podnóżków prowadzą także stacjonarne czy internetowe sklepy prowadzące sprzedaż mebli biurowych. Dostępne w tych sklepach podnóżki mogą pochodzić od bardzo różnych producentów. Mogą też różnić się między sobą ceną.

Najprostsze modele bez żadnych dodatkowych funkcji można kupić już za około 100 zł. Najdroższe są modele elektryczne z funkcją chłodzenia, podgrzewania i masażu. Schorzenia kręgosłupa i żylaki to dolegliwości, które należą do chorób zawodowych pracowników biurowych. Schorzeniom tym można zapobiegać stosując między innymi podnóżek pod biurko.