Najnowsze wiadomości

24 września 2023 9:40

Rodzaje myszek i podkładek pod myszkiMysz komputerowa to gadżet, który jest niezbędny praktycznie wszystkim osobom korzystającym z komputera. Dzięki niej możliwe jest bardzo precyzyjne obsługiwanie komputera. Z myszki korzystają więc zarówno osoby, dla których komputer jest narzędziem pracy, jak również gracze komputerowi. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest kilka różnych rodzajów myszek komputerowych. Myszki te mogą różnić się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim dodatkowymi funkcjami. Inną myszą powinna więc kupić osoba, która jest miłośnikiem gier komputerowych, a inną osoba wykorzystująca komputer do pracy. Oprócz myszki na komfortowo urządzonym stanowisku komputerowym powinna znaleźć się podkładka pod mysz.

Rodzaje myszek komputerowych

W sprzedaży są obecnie dostępne myszki:przewodowe;optyczne;laserowe;bezprzewodowe.Myszki przewodowe są niezwykle precyzyjne. Kupują je więc głównie osoby, dla których precyzja działania jest niezwykle istotna. Myszki przewodowe chętnie kupują gracze z uwagi na to, że opóźnienia myszki w tym przypadku są praktycznie niezauważalne. W myszkach przewodowych nie ma akumulatora, są więc bardzo lekkie. Ograniczeniem może być długość kabla. Myszki przewodowe sprawdzają się nie tylko dla graczy, ale także dla grafików. Myszki optyczne mogą być używane na różnych, zarówno gładkich, jak i szorstkich powierzchniach. Są odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Doskonale sprawdzają się w biurze i w domu. Można je kupić w atrakcyjnej cenie. Myszki laserowe są równie precyzyjne jak przewodowe. Wybierają je graficy komputerowi, miłośnicy gier komputerowych. Są stosunkowo jednak drogie. Brak plątających się na biurku kabli to jedna z zalet myszek bezprzewodowych. Bezprzewodowa myszka świetnie sprawdzi się w biurze i w domu. Wiele myszek dostępnych obecnie na rynku wyposażonych jest w dodatkowe funkcje.

Rodzaje podkładek pod mysz komputerową

Podkładki pod mysz komputerową mają tyle samo chyba zwolenników co przeciwników. Na pewno osoby, którym zależy na precyzyjnej obsłudze komputera nie powinny rezygnować z zakupu podkładki pod mysz. Podkładka pod mysz jest niezbędna dla osób, które są miłośnikami gier komputerowych. Ale z podkładek pod myszkę chętnie korzystają również graficy komputerowi i architekci. W sklepach komputerowych do wyboru są podkładki pod mysz w różnej cenie i wielkości. Podkładki mogą też różnić się między sobą kształtem. W biurze najlepiej sprawdzi się ergonomiczna podkładka pod mysz. Specjalnie z myślą o osobach, które każdego dnia pracują przy komputerze przez kilka godzin zostały zaprojektowane podkładki z żelowymi wkładkami. Tego typu podkładki służą jednocześnie jako podkładka pod nadgarstek. Stosując taką podkładkę można uniknąć przeciążenia nadgarstka. W sprzedaży dostępne są również specjalne podkładki pod mysz przeznaczone dla graczy. Wśród tych podkładek wyróżnić można podkładki w bardzo dużym rozmiarze. Na tych podkładkach mieści się nie tylko myszka, ale także klawiatura. Najtańszą podkładkę pod mysz można kupić za około 15 zł.