Najnowsze wiadomości

24 września 2023 10:09

Czego potrzebujemy do komfortowej pracy przy komputerze?Stacjonarny komputer to dzisiaj obowiązkowe wyposażenie każdego biura. Wykonywanie wielu prac na komputerze znacznie przyspiesza i ułatwia mnóstwo służbowych zadań. Jakie akcesoria należy zakupić, aby praca przy komputerze odbywała się w naprawdę komfortowych warunkach?

Ergonomiczna klawiatura

Do pracy przy komputerze niezbędna jest klawiatura. Na rynku do wyboru są obecnie bardzo różne modele klawiatur. Do tych, które wybierane są najczęściej należą zwykłe i proste klawiatury. Ale oprócz nich są także klawiatury ergonomiczne. To właśnie ten typ klawiatur powinien zostać zakupiony do biura, jeśli zależy nam na tym, aby osoby pracujące przy komputerze miały wygodne stanowisko pracy. Ergonomiczna klawiatura ma specyficzny kształt. Jest wyprofilowana w taki sposób, aby palce osoby z niej korzystającej układały się w pozycji jak najbardziej naturalnej. Osoby, które przez kilka godzin dziennie pracują przy komputerze bardzo często uskarżają się na dolegliwości bólowe nadgarstka. Bardzo przykrym schorzeniem jest zespół cieśni nadgarstka. Schorzenie to bardzo często wymaga przeprowadzenia operacji. Ergonomiczna klawiatura poprzez to, że dłonie ułożone są w naturalnej pozycji zapobiega temu schorzeniu.

Myszka

Myszka to kolejny gadżet, który jest niezbędnym wyposażeniem osób wykorzystujących do pracy przy komputerze. Obecnie w sprzedaży dostępne są bardzo różne rodzaje myszek, nie wszystkie równie dobrze sprawdzają się w pracy. Oprócz myszek idealnych do prac biurowych w sprzedaży są bowiem również specjalne myszki dla graczy. Wśród myszek przeznaczonych do biura wyróżnić możemy myszki przewodowe, laserowe i optyczne. Zasada działania myszek laserowych i optycznych jest bardzo do siebie zbliżona. W tych drugich światło emitowane jest przez diodę LED. Zaletą myszek optycznych jest to, że można używać ich na różnych powierzchniach. Nie ma znaczenia, czy myszki optycznej lub laserowej będziemy używać na chropowatej, czy na gładkiej powierzchni. W przypadku myszki laserowej światło emituje laser. Myszka ta jest bardziej precyzyjna od optycznej. Jednocześnie jednak jest ona znacznie od niej droższa.  W odróżnieniu też  od myszki optycznej, laserowa nie sprawdzi się na każdej powierzchni. A to oznacza, że potrzebna nam będzie także podkładka pod mysz. Myszki przewodowe są bardzo precyzyjne, ich wadą jest to, że muszą być podłączone do komputera za pomocą kabla.

Podkładka pod myszkę

Podkładka pod myszkę nie zawsze jest konieczna. Wiele osób jednak z nich korzysta, gdyż dzięki nim można bardziej precyzyjnie obsługiwać komputer. Podkładki należą do tanich akcesoriów komputerowych, można je kupić w każdym sklepie komputerowym. Wśród nich wyróżnić można podkładki specjalnie przeznaczone dla osób codziennie pracujących przy komputerze. W niektórych modelach producenci stosują żelowe wkładki. W sprzedaży są również ergonomiczne podkładki zarówno pod myszkę, jak i pod nadgarstek. Dzięki takiej podkładce praca przy komputerze jest naprawdę komfortowa. Podkładki mogą różnić wielkością.