Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 8:24

Rodzaje wiatraków biurowychZimą marzymy o ciepłych letnich dniach, ale kiedy wreszcie nadejdą bardzo często dokuczają nam upały. Szczególnie ciężko podczas upałów pracuje się w biurach, w których nie ma klimatyzacji. Rozwiązanie, które może świetnie się wówczas sprawdzić jest przenośny wiatrak. Dzięki temu, że jest on mobilny można ustawić go w dowolnym miejscu pomieszczenia.

Jakie są rodzaje wiatraków?

Przenośny wiatrak biurowy to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. W sprzedaży dostępne są obecnie różne modele przenośnych wiatraków. Różnią się one nie tylko ceną, ale także wielkością. Na rynku do wyboru są tradycyjne wiatraki biurkowe. Taki wiatrak ma niewielkie gabaryty, ustawiony na biurku zajmie naprawdę bardzo mało miejsca. Mimo swoich niewielkich gabarytów doskonale jednak chłodzi powietrze. Drugim rodzajem wiatraków, które z powodzeniem można zastosować w biurze są wiatraki stojące. Mają one trochę większe gabaryty od typowych wiatraków biurkowych. Wysoka nóżka wiatraka stojącego z reguły jest regulowana.

Który wiatrak sprawdzi się najlepiej?

Klasyczne wiatraki, które można ustawić na biurku mają śmigła pracujące stosunkowo cicho. Pracujący wiatrak nie będzie emitował więc hałasu, który będzie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych zawodowych obowiązków. Wielkość śmigła w wiatrakach biurkowych jest bardzo różna, te największe mają maksymalnie średnicę 40 cm. Elementem wiatraka biurkowego jest także podstawa oraz osłona śmigła. Wybierając wiatrak biurkowy koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy jego podstawa jest stabilna. Pamiętajmy, że wiatrak nie powinien się przewracać. Osłona śmigła powinna być wykonana bardzo solidnie. Dobrze sprawdzają się modele ze zdejmowalną osłoną. Taki wentylator można bez problemów wyczyścić. Do produkcji śmigieł w wiatrakach biurkowych wykorzystywana jest stal lub tworzywo sztuczne. Wiatrak, który ma stalowe łopaty będzie droższy, ale też bardziej trwały od tego z plastikowymi łopatami. Wiatraki do ustawienia na biurku dostępne są w różnych kolorach. Jeśli na biurku jest mało miejsca, wiatrak biurkowy się nie sprawdzi. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest wiatrak stojący. Wiatraki te mają śmigła o większej średnicy niż biurkowe. Są więc od nich zdecydowanie bardziej wydajne. Wśród wiatraków stojących wyróżnić można nowoczesne wiatraki kolumnowe. Ich zaletą jest to, że latem chłodzą, a zimą mogą dogrzewać pomieszczenie. Są więc sprzętem uniwersalnym.

Na co zwrócić uwagę na zakupach?

Każdy rodzaj wiatraka sprawdzi się nie tylko w biurze, ale także w domu. Na zakupach powinniśmy zwracać uwagę między innymi na moc danego urządzenia. Najmniejszą moc (od 20 do 40 W) mają wiatraki biurkowe. Wiatraki stojące mają moc 60 W. Oba rodzaje zużywają więc niewielką ilość prądu. W niektórych modelach wiatraków można regulować kierunek i prędkość nawiewu. Na pewno tego typu wentylator jest bardzo praktyczny, nad jego zakupem warto się zastanowić. Wiatrak na biurko lub stojący to doskonała alternatywa dla klimatyzacji.